Pozdrowienie proboszcza

Drogie Siostry i Bracia w Chrystusie. Drogi mikołowski zborze!

Można odnieść wrażenie, że z powodu COVID- 19 jak zamarły ulice, tak również zamarło życie parafialne. I tak. I nie. Tak, gdyż nie mamy okazji pobyć wszyscy razem. Radosne Święta Wielkanocne chyba po raz pierwszy  w życiu spędziliśmy w domu. Nie, ponieważ dzięki Bogu przez Internet co niedzielę przeżywamy nabożeństwa z naszego kościoła i kilku innych. Prowadzimy intensywną turystykę kościelną odwiedzając nawet kilka nabożeństw. Niektórym to bardzo się spodobało. W szlafroczku, bez pośpiechu przy śniadanku i z kubkiem kawy w ręku. Mamy również transmisje nabożeństw w TVP 3. Internet wykorzystuje także pani pastorowa Beata Reske wysyłając do naszych dzieci przygotowane przez siebie słuchowiska. Na stronie www.luteranie.pl znajdujemy oprócz całej masy nabożeństw również szkółki niedzielne dla dzieci. Ja pozostaję w kontakcie z młodzieżą i konfirmantami. Z rodzicami konfirmantów ustaliłem, że konfirmacja w tym roku odbędzie się w ostatnią niedzielę sierpnia tj. 30.08.2020. Wykonuję telefony do osób samotnych pytając czy są zaopatrzeni i do Solenizantów.

Równomiernie też trwają intensywne działania mające na celu przywrócenie krzyża wieży kościoła na swoje miejsce. Już jest nowa kula, która zostanie umieszczona u podstawy krzyża, którą załączam na zdjęciu. Potrzeba częstszego przemieszczania się na sam szczyt wieży wymusiła zrobienie nowych metalowych podpórek umożliwiających bezpieczne i wygodne wspinanie się. Co widać na kolejnych zamieszczonych zdjęciach. Za co wykonawcom i podwykonawcy bardzo dziękuję.

Trwają również nieustannie prace porządkowe na cmentarzu i wokół plebanii w których wsparło mnie kilka osób. Za co również bardzo dziękuję.

Serdecznie was pozdrawiam. Życzę zdrowia i z utęsknieniem czekam na nasze wspólne uwielbienie Boga razem w kościele. Bądźcie zdrowi. Życzę prawdziwej radości i pokoju płynącego ze Zmartwychwstania Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!

Złączony w modlitwie

Wasz proboszcz

ks. Kornel Undas

  • Pozdrowienie proboszcza
  • Pozdrowienie proboszcza
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Mikołowie. plac ks. Jana Karpeckiego 1, 43-190 Mikołów.
tel/fax. (0-32) 226 - 20 - 32 e-mail: mikolow@luteranie.pl