Ogłoszenia z niedzieli 2020-05-31

Święta Zesłania Ducha Świętego – 31 maja 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Hasło tygodnia: Nie dzięki mocy ani dzięki sile, lecz dzięki mojemu Duchowi to się stanie – mówi Pan Zastępów. Za 4,6b

  1. Zapraszam do transmisji nabożeństwa dzisiejszej niedzieli z naszego kościoła św. Jana w Mikołowie https://youtu.be/n8vn5pSynEY
  2. Dziś jeszcze zapraszam do TVP 3 na godz. 13.00 na transmisję nabożeństwa z Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.
  3. W minionym tygodniu odbyło się Zebranie Rady Parafialnej, na którym podjęto uchwałę, że wznawiamy 7 czerwca nabożeństwa. Będzie to nabożeństwo słowa bez komunii świętej. W czasie nabożeństwa należy zachować obowiązujące przepisy sanitarne (w chwili obecnej są to maseczki osłaniające nos i usta oraz obowiązkowa dezynfekcja rąk). Parafianie zobowiązani są do korzystania z własnych śpiewników, a osoby starsze i chore, o podwyższonym ryzykuproszone są o pozostanie w domach. Szkółki niedzielne nadal są zawieszone.
  4. Ksiądz biskup Marian Niemiec zaprasza  na wczasy diecezjalne w Sorkwitach na Mazurach od 10 do 20 sierpnia 2020 roku. Uczestnikami mogą być osoby samotne, rodzice z dziećmi, dziadkowie i babcie z wnukami. Opiekę duszpasterską zapewnia biskup Marian Niemiec. Koszt całkowity z dojazdem tylko 1500 zł /os. Dla dzieci zapewnione zniżki. Koszt pobytu z dojazdem własnym 1300 zł /os. Zapisy w kancelarii diecezjalnej.
  5. Zapraszamy na stronę www.luteranie.pl, gdzie znajdziemy linki do wielu nabożeństw i szkółek niedzielnych dla naszych dzieci, najistotniejsze i bieżące informacje z życia Kościoła.
  6. Serdecznie dziękuję z tego miejsca wszystkim, którzy złożyli poprzez bankowość internetową ofiarę na remont krzyża, czy uiścili składkę parafialną, BPGA oraz ofiary pieniężne na pomoc medyczną dla uchodźców. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.

 

_______________________

W społeczności naszej pragniemy dziś wspomnieć w pierwszą rocznicę śmierci śp. Edytę Krystynę Bystroń, która zmarła w niespełna 83 roku życia dnia 11 czerwca 2019 roku. Drogą zmarłą wspominają: siostra Ilza i siostrzeniec Adam z rodziną, dalsza rodzina oraz cała rodzina chórowa. Król Dawid powiedział: Gdyż pielgrzymami jesteśmy przed Tobą i przychodniami, jak wszyscy ojcowie nasi; jak cień są dni nasze na ziemi, beznadziejne. 1 Krn 29,15

Parafia Ewangelicko - Augsburska w Mikołowie. plac ks. Jana Karpeckiego 1, 43-190 Mikołów.
tel/fax. (0-32) 226 - 20 - 32 e-mail: mikolow@luteranie.pl