Ogłoszenia z niedzieli 2021-03-07

3. Niedziela Postu (Oculi) dn. 07.03.02.2021r

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  1. Dzisiaj w TVP PR 3 o godz. 15:50 transmisja nabożeństwa ewangelickiego  z Koszalina (diecezja pomorsko-wielkopolska).
  2. W najbliższą Niedzielę 4. Postu(Laetare) 14.03.2021r. nabożeństwo Słowa i Komunii Świętej o godz. 9:00. 
  3. Ankieta dla małżeństw i rodzin mieszanych wyznaniowo. Verte.
  4. Serdeczna prośba do parafian, aby w deklaracjach rocznych PIT- przekazać  1 % poprzez Diakonię KEA na rzecz naszej parafii. Szczegóły dotyczące jak to zrobić opisane są w IP.
  5. Rada Parafialna dysponuje finansami pochodzącymi ze składek 1%, które mogą być przeznaczone tylko na działalność charytatywną Parafii. W związku z tym Rada Parafialna postanowiła przeznaczyć je na paczki świąteczne dla dzieci oraz pomoc dla osób starszych i przewlekle chorych, które wymagają dodatkowej opieki, oraz dla osób o niskich dochodach. Zadania te realizować będzie komisja charytatywna. Z ramienia Rady Parafialnej w komisji charytatywnej pracować będą ks. proboszcz oraz pp. Helena Czech i Karina Cyroń. W razie potrzeby komisja może być powiększona o przedstawicieli zboru. W związku z tym zwracamy się do Parafian, którzy są w trudnej sytuacji, a potrzebują pomocy w opłaceniu leczenia, lekarstw, rehabilitacji lub tym podobnych potrzeb, o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej po odpowiednie wnioski. Będą one do odbioru od 1 marca 2021r.
  6. Ewangelicki Dom Opieki  EMAUS w Dzięgielowie dysponuje wolnymi miejscami dla podopiecznych. Informacje dla zainteresowanych bezpośrednio w EDO.
  7. Na naszym stoisku z literaturą do odebrania najnowszy numer ZWIASTUNA
  8. Dzisiaj zgodnie z planem nabożeństw prosić was będziemy o złożenie ofiary ołtarzowej przeznaczonej na potrzeby naszej parafii, a za każdy z serca złożony dar składamy serdeczne Bóg zapłać. Ofiarę składamy przy wyjściu z kościoła.
  9. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a do naszej modlitwy załączyć pragniemy wszystkich chorych.

_______________________

W społeczności naszej wspomnieć dziś pragniemy śp. Gintera KAPOLA, który zmarł  17.01.2021r w wieku 79 lat. Drogiego zmarłego wspomina: żona i siostry z rodzinami oraz bliższa i dalsza rodzina, krewni i znajomi.

Wspomnieć pragniemy także w 1-sza rocznicę śmierci śp. Urszulę NOWAK zd. Hornik, która zmarła 08.03.2020r w wieku 89 lat. Droga zmarłą wspomina: córka i syn z rodzinami oraz bliższa i dalsza rodzina. 

 

Parafia Ewangelicko - Augsburska w Mikołowie. plac ks. Jana Karpeckiego 1, 43-190 Mikołów.
tel/fax. (0-32) 226 - 20 - 32 e-mail: mikolow@luteranie.pl