Ogłoszenia z niedzieli 2020-11-29

1. Niedziela ADWENTU, 29.11.2020r.

 OGŁOSZENIA PARAFIALNE

  1. Dzisiaj w programie 3TVP o godz. 15:50 emitowane będzie ewangelickie nabożeństwo z Cieszyna.
  2. W najbliższą Niedzielę – 2. w Adwencie 06.12.2020 nabożeństwo Słowa i Komunii Świętej o godz. 9:00. 
  3. Na naszym stoisku z literaturą są  do odebrania najnowszy numer ZWIASTUNA, Informatora Parafialnego oraz do są do nabycia kalendarze szwajcarskie i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – duże w cenie 15 zł, małe w cenie 5 zł.
  4. W kancelarii parafialnej można dokonać wpłaty na Prenumeratę ZWIASTUNA na 2021r. ( 130 zł roczna i 65 zł półroczna)
  5. Zgodnie z planem nabożeństw prosić was będziemy dziś o złożenie ofiary przy wyjściu z kościoła. Pierwsza niedziela Adwentu w naszej parafii to ofiara na paczki dla dzieci. Kiedy był tworzony plan nabożeństw końcem sierpnia zakładaliśmy, że sytuacja się jakoś unormuje. Dziś wiemy, że tak nie jest i dlatego nie możemy ogłaszać ofiary na paczki dla dzieci, gdyż wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będzie ani gwiazdki dla dzieci, ani dla młodzieży i seniorów. Stąd ofiarę przeznaczamy na bieżące potrzeby naszej parafii. Za każdy złożony dar składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego  błogosławieństwa i wszelkiej pomyślności a do naszej modlitwy załączyć pragniemy wszystkich chorych i zasmuconych.

______________

Z księgi żałobnej podajemy do wiadomości, że w minionym tygodniu zmarł w wieku 90 lat i pochowany został w  dniu 23.11.2020r śp. Werner PAROTH, zam. w Łaziskach – Górnych przy ul. Wodociągowej.

W minionym tygodniu zmarł także w wieku 60 lat śp. Zygfryd STALMACH,  zam. w Wyrach przy ul. Pszczyńskiej. Termin jego pogrzebu zostanie podany na klepsydrach.

Niech odpoczywają w pokoju Pańskim, a Bóg Wszechmogący niechaj pocieszy serca zasmucone ich odejściem.

Parafia Ewangelicko - Augsburska w Mikołowie. plac ks. Jana Karpeckiego 1, 43-190 Mikołów.
tel/fax. (0-32) 226 - 20 - 32 e-mail: mikolow@luteranie.pl