WIELKOCZWARTKOWE SPOTKANIE SENIORÓW I OSÓB SAMOTNYCH

„Człowiek patrzy na to, co jest przed oczyma, ale Pan patrzy na serce.”       ( 1 Sm 16,7)

Wielki Czwartek – Dzień Ustanowienia Wieczerzy Pańskiej

            Wielki Czwartek jest w Kościele Luterańskim pamiątką ustanowienia przez Chrystusa Sakramentu Ołtarza czyli Wieczerzy Pańskiej. Nabożeństwa odprawiane są popołudniu, podczas których wspomina się Ostatnią Wieczerzę, którą Jezus spożył z uczniami w Jerozolimie. W naszej liturgii jest to dzień pełen radości i wdzięczności, toteż ołtarz nakryty jest na biało. Dzwony dzwonią po raz ostatni i będą milczeć aż do Wielkiej Nocy.

Tradycją jest, że na wielkoczwartkowe nabożeństwo zapraszane są najstarsze       osoby z naszej parafii oraz osoby samotne. Mogliśmy dostrzec, że znowu kogoś ubyło z naszego grona. W modlitwie wspólnie z proboszczem naszej parafii ks. Kornelem Undasem dziękowaliśmy Bogu, że prowadził nas aż dotąd, Jemu też powierzyliśmy wszystkich chorych i cierpiących. Na plebanii, przy pięknie udekorowanych stołach nasi seniorzy zasiedli do wspólnego posiłku. Nasze Panie, jak co roku, przygotowały wyśmienity poczęstunek a jego zapach roznosił się po całej plebanii. Za tę służbę należą się im słowa podziękowania i wdzięczności.

Przy pysznym cieście i równie pysznej kawie przyszedł czas na rozmowy, wspomnienia, dywagacje. Proboszcz wspomniał, że równo pięć lat temu tj. 18 kwietnia 2014 roku odbyło się inauguracyjne nabożeństwo w Domu Opieki Senior Residence w Katowicach, w którym ks. Undas, chór i mikołowscy parafianie brali udział. Obecnie przebywa tam nasz parafianin p. Marek. 

…ponieważ jeden jest chleb, my, ilu nas jest stanowimy jedno ciało…

(I Kor.10,17)

To największy skarb Kościoła gdy doświadczamy smaku chleba i pijemy z jednego kielicha. To właśnie ułatwia nam wzajemne podanie sobie rąk, przebaczanie i pojednanie. Bo wszyscy żyjemy z mocy pojednania Chrystusowego.

                                                                                                                      I.M-K

 

  • WIELKOCZWARTKOWE SPOTKANIE SENIORÓW I OSÓB SAMOTNYCH
  • WIELKOCZWARTKOWE SPOTKANIE SENIORÓW I OSÓB SAMOTNYCH
  • WIELKOCZWARTKOWE SPOTKANIE SENIORÓW I OSÓB SAMOTNYCH
  • WIELKOCZWARTKOWE SPOTKANIE SENIORÓW I OSÓB SAMOTNYCH
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Mikołowie. plac ks. Jana Karpeckiego 1, 43-190 Mikołów.
tel/fax. (0-32) 226 - 20 - 32 e-mail: mikolow@luteranie.pl