Ogłoszenia z niedzieli 2020-03-29

5. Niedziela Postu – JUDICA –  29.03.2020r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Hasło tygodnia: Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służył
i oddał życie swoje na okup za wielu. (Mt 20,28)

 

 1. Z listu pasterskiego Biskupa Kościoła, który jest na stronie internetowej luteranie.pl, podaję najważniejsze informacje: Jestem zmuszony przedłużyć zawieszenie prowadzenia wszystkich nabożeństw w nadchodzącym okresie. Niestety zakaz ten będzie obowiązywał również podczas Wielkiego Tygodnia, aż do odwołania.
 2. Konferencja Biskupów zarządza prowadzenie pogrzebów wyłącznie na cmentarzach. Rozporządzenie Ministra Zdrowia ograniczyło do 11 kwietnia 2020 r. możliwość sprawowania kultu religijnego, w tym również prowadzenia pogrzebów do 5 uczestników,
  z wyłączeniem osób sprawujących kult religijny i osób obsługujących daną uroczystość (np. pracowników zakładu pogrzebowego). Prosimy o bezwzględne stosowanie się do tego ograniczenia. Zalecamy, aby
  w wypadku prowadzenia pogrzebu ograniczyć ilość uczestników do pięciu osób z najbliższej rodziny. Zachęcamy, aby po zakończeniu tego okresu ograniczeń, zorganizować nabożeństwa wspomnieniowe, na których będzie można pożegnać naszych zmarłych.
 3. Nabożeństwa transmitowane przez Telewizję Polską będą nadawane przez kolejne niedziele, łącznie z Wielkanocą,  o godz. 13.00 w Programie III TVP (podobnie jak to było dotychczas) Nabożeństwo wielkopiątkowe będzie transmitowane o godz. 17.00 w programie Drugim Telewizji Polskiej.
 4. W piątek internetowe spotkanie młodzieży o 18:00 z Wisły Malinki.
 5. Od dziś za tydzień nabożeństwo Niedzieli Palmowej tu w Mikołowie retransmitowane przez Internet. Serdecznie zapraszam do tego, byście byli
  z nami za tydzień o 9:00.
 6. Zapraszamy na kanał youtube Chrześcijańskiej Telewizji Internetowej.
 7. W związku z obecną sytuacją prosimy o składanie ofiar korzystając
  z bankowości internetowej. Nasz numer konta znajduje się na stronie internetowej parafii i każdym Informatorze Parafialnym. Za każdy złożony dar serdecznie dziękujemy.
 8. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa, a do naszej modlitwy załączyć pragniemy wszystkich  chorych i zasmuconych.
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Mikołowie. plac ks. Jana Karpeckiego 1, 43-190 Mikołów.
tel/fax. (0-32) 226 - 20 - 32 e-mail: mikolow@luteranie.pl