DZIĘKCZYNNE ŚWIĘTO ŻNIW

„Oczy wszystkich w Tobie nadzieję mają, A Ty im dajesz pokarm ich we właściwym czasie”

 Ps 145,15

            6 października, w 16 niedzielę po Trójcy Świętej obchodziliśmy Dziękczynne Święto Żniw. Jak co roku spotykamy się na dziękczynnym nabożeństwie, by w szczególny sposób podziękować Bogu nie tylko za plony zebrane przez rolników, ale również za błogosławieństwo i codzienną opiekę Pana. Z pewnością każdy z nas ma za co dziękować.

            Obchodom święta towarzyszyło uroczyste nabożeństwo spowiednio-komunijne pod przewodnictwem ks. proboszcza Kornela Undasa. Rada Parafialna procesjonalnie wprowadziła dzieci niosące dary do ołtarza wraz z duchownym. Ksiądz proboszcz odebrał Biblię, bochenek chleba oraz przyniesione warzywa i owoce. Kościół podczas nabożeństwa był pięknie przystrojony darami natury, szczególnie zachwycała dekoracja ołtarza. Podczas nabożeństwa parafianie podziękowali Bogu za jego wszystkie dary i łaski, zarówno o charakterze doczesnym, jak i duchowym. Ksiądz proboszcz przypomniał, że Święto Żniw mówi także o diakonijnym posłannictwie wyznawców Chrystusa, którzy są wezwani do pracy na rzecz bliźniego. Podczas nabożeństwa wystąpił chór parafialny pod dyrekcją pani Maji Białas- Drzewieckiej.

Po nabożeństwie posileni Słowem Bożym mogliśmy być dalej razem i posilić się Bożymi darami. Pogoda dopisała i dlatego spotkaliśmy się przy rozstawionych stołach w przykościelnym ogrodzie. Parafianie ze smakiem częstowali się wspaniałym, pachnącym chlebem, domowym smalcem i kiszonymi ogórkami. Ponadto nasze panie przygotowały zupę pieczarkową, która naprawdę smakowała wybornie. Tradycyjnie na stołach znalazły się talerze z pysznym ciastem i pachnącą kawą.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tegorocznego Święta Żniw.   

I.M-K

 

 • DZIĘKCZYNNE  ŚWIĘTO  ŻNIW
 • DZIĘKCZYNNE  ŚWIĘTO  ŻNIW
 • DZIĘKCZYNNE  ŚWIĘTO  ŻNIW
 • DZIĘKCZYNNE  ŚWIĘTO  ŻNIW
 • DZIĘKCZYNNE  ŚWIĘTO  ŻNIW
 • DZIĘKCZYNNE  ŚWIĘTO  ŻNIW
 • DZIĘKCZYNNE  ŚWIĘTO  ŻNIW
 • DZIĘKCZYNNE  ŚWIĘTO  ŻNIW
Parafia Ewangelicko - Augsburska w Mikołowie. plac ks. Jana Karpeckiego 1, 43-190 Mikołów.
tel/fax. (0-32) 226 - 20 - 32 e-mail: mikolow@luteranie.pl